2017 İçin Yurt Dışında 6 Balayı Yeri
Balayı

2017 İçin Yurt Dışında 6 Balayı Yeri

 

2017 yılının bahar, yaz ve sonbahar aylarında bir düğün planlaması yapacaksanız balayı tatilini yurt dışında geçirmek isteyebilirsiniz. Daha önceden bu çok büyük bir lüks olsa da şimdi neredeyse Türkiye’de şehir otellerinde veya kıyı otellerinde konaklama fiyatına Paris’i görebilir veya Yunanistan’nın antik sokaklarında gezebilirsiniz. Bu yüzden 2017 için yurt dışında 6 balayı yeri listesini size özenle hazırladık.

YUNANİSTAN

Tarihte saklanmış olan Yunanistan, tatil yapanlar için popüler bir balayı noktasıdır. Her çift için mutlaka bir şey vardır. En romantik aktivitelerden birisi ise yüzyıllardır ayakta kalan tarihi kalıntıları gezmektir. Olympos Dağı’na yapılan bir ziyareti yıllarca unutmazsınız. Orada göreceğiniz şehir manzarasını da başka hiç bir yerde bulamayabilirsiniz. Daha maceraperest bir çiftseniz, Girit’in Samaria Gorge’suna çıkabilirsiniz. Irmak nehir tarafından binlerce yıldır oyulmuş ve bugün dünya biyosfer rezervi ve nadir türlere ve yüzlerce farklı bitki türüne ev sahipliği yapmaktadır.

2017 İçin Yurt Dışında 6 Balayı Yeri
2017 İçin Yurt Dışında 6 Balayı Yeri

MOROCCO

Fasta bulunan Morocco balayı tatili için vazgeçilmez seçeneklerden birisidir.İçinizdeki  kaşif için mükemmel olan Fas çarpıcı antik kültür, görkemli anıtlar ve çeşitli leziz yemekler sunmaktadır. Buraya kadar gittiyseniz Marakeş’e mutlaka gitmelisiniz. tüm şehrin sokaklarında dolaşabildiğiniz kadar dolaşın. Zamanda biraz geriye gittiğinizi hissedeceksiniz. Ayrıca çok özel baharatlar, aksesuarlar, kıyafetlerle birlikte ülkenize dönebilirsiniz. Kültürle dolup taşan bu ülke ve şehir balayı noktası için harika bir seçenek sunuyor.

2017 İçin Yurt Dışında 6 Balayı Yeri
2017 İçin Yurt Dışında 6 Balayı Yeri

PORTEKİZ

Portekiz deyince gözünüz korkmasın. Yurt dışında balayı noktalarından en popüler olanlarındandır. Avrupa’nın en batı ülkesi, bu yüzden 5-6 ülke geçmeden oraya ulaşamıyorsunuz. Aslında direk uçuşlar var ve 4-5 saat sürüyor. Yani çok da uzun değil. Tam bir Akdeniz ülkesi, insanları sıcak ve herkes sürekli sokaklarda. Portekiz de gidebileceğiniz 2 harika şehir var. Porta ve Lizbon. İkisi birbirine trenle sadece 3 saat. Uçakla ise 45 dk. Porto’da 1-2 gün geçirip harika şaraplar tadabilir, sonrasında Lizbon’da tarihi yeniden keşfedebilir ve dünyanın en güzel tatlılarından birisini yiyebilirsiniz. Balayı tatili için çok soğuk olmayan, sürekli güneş alan bir yer tercih ediyorsanız, okyanusta yüzme şansını da elde etmek için, burayı seçebilirsiniz.

2017 İçin Yurt Dışında 6 Balayı Yeri
2017 İçin Yurt Dışında 6 Balayı Yeri

HIRVATİSTAN

Bir başka Akdeniz iklimine sahip olan ülke. Balayı tatilini genelde sıcak ve güneşli bir ülkede geçirmek istemeniz normal. Kayak tatili yapmak istiyorsanız da bunun için alternatiflerde çok. Hırvatistan’da diğer çoğu ülke gibi tarih dolu sokaklara sahip. Ayrıca Game of Thrones’un bir çok bölümünün de çekildiği yerlere sahip. Yaz aylarında balayı planladıysanız, Cavtat Yaz Festivali’ne gitmeyi unutmayın. Burada, yerel halk müzisyenlerini dinleyecek, sihirbazları ve hokkabazları sahil kenarında seyredeceksiniz! Ve en iyi şey – hepsi tamamen ücretsiz.

Zamanda geri adım atabilir ve Cavtat’a arabayla sadece 5 dakika mesafede bulunan Konalve’yi ziyaret edebilirsiniz. Yerlilerin bazıları hala geleneksel kıyafetler giyiyor. Eğer yemek seven bir çiftseniz, bu sizin için cennet olacaktır.

2017 İçin Yurt Dışında 6 Balayı Yeri
2017 İçin Yurt Dışında 6 Balayı Yeri

TAYLAND

Hep yakın yerlerden bahsettik. Belki düğün sonrası daha uzağa gitmek, uzak doğuyu keşfetmek istersiniz? Bu tropik cennet, 2017 yılının en gözde gidilen yerlerinden biridir. Egzotik yaban hayatı, güzel plajları ve sınırsız adaları ile tanınan kültür merkezi, macera arayan çift için mükemmel bir kaçış! Dünyanın en iyi kumsallarından bazılarında, en iyi Tayland mutfağının tadını çıkarın.

Herkes için bir şey var. Balayı tatilinizden keyifli bir etkinlik isteyen çiftler için Ko Raya Yai’de tüplü dalış yapmalısınız.

Tayland, her balayı için mükemmel bir ortam olan muhteşem kumsalları ile bilinir. 11 kilometre uzunluğunda uzanan Mai Khao Plajı’na bir gezi yapın. Bununla birlikte, sahil boyunca Sarasin Köprüsü tarafında kalabalık ve yoğun bir bölge var. Geleneksel Tay yemekleri sunan bir bambu restoranı bulabilirsiniz.

2017 İçin Yurt Dışında 6 Balayı Yeri
2017 İçin Yurt Dışında 6 Balayı Yeri

İSPANYA

İspanya, bol güneş görmeyen İngilizler için her zaman iyi bir seçenek olmuştur. Deniz kenarında harika bahçeler, açık meydanlar, 18. yüzyıldan kalma altın kubbeli katedral ve tapas barları ile deniz ürünleri restoranlarından bolca bulacaksınız.

Ülkenin zengin tarihinin bir kısmını incelemek isteyen çiftler için, antik Alcudia dünyasına gezmelidir. Beyaz kumsallarda dinlenmek ve açık mavi denize bakmak için Menorca’ya gidebilir.. Cales Koyu’nu keşfetmek çok romantik, çünkü Menorca’nın en güzel bölgelerinden biriyle tanışacaksınız. Kayalık uçurumlar ve Turkuvaz koyu, kaya yüzüne oyulmuş 100’den fazla Tunç Çağı mağarasının ev sahipliği yapıyor!

Zaman zaman bir kadeh şarabın tadını çıkaran çiftler için güzel bir şeri olan Sanlucar de Barrameda ziyaret edilmelidir. Buradaki şarap imalathaneleri, sadece orada yapılan çekirdeksiz Manzanilla’sı ile biliniyor.

2017 İçin Yurt Dışında 6 Balayı Yeri
2017 İçin Yurt Dışında 6 Balayı Yeri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir