Balayı Tatili Planı İçin 5 Fikir
Balayı

Balayı Tatili Planı İçin 5 Fikir

 

Yorucu bir düğün geçirdikten sonra sizi motive edecek tek şey ondan sonra çıkacağınız tatildir. Planlar çizilmiş, rezervasyonlar yapılmıştır. Bir an önce düğünü bitirmek ve o harika balayı tatili artık gelsin isterseniz. Tatil için karşınıza bir çok seçenek çıkacaktır. Çoğu paket şeklinde tatil sunar, bazı çiftler ise kendileri planlamak ister. Düğün sürecinde onu planlamak için zaman bulmanız zor olabilir. Kendiniz planlayabilirseniz bu sizin için en iyisi olur. Size biraz yardımcı olsun diye balayı tatili planı için 5 fikir sunduk.

Safari Doğa Gezileri

Aklınıza direk Afrika veya Avustralya gelmesin. İlla ki aslan, kaplan görecek değilsiniz. Güzel bir vahşi doğa turu sadece bunlarla sınırlı değil. Ne kadar doğal ve ne kadar vahşi bir ortam göreceğiniz tamamen size kalmış. Hayvanları doğal yaşam ortamlarına görmek ve gezmekte bir tür safari olarak kabul edilebilir. Bunu yapabileceğiniz yerleri Türkiye’de veya yakın vizeli/vizesiz ülkelerde de bulabilirsiniz. Macera dolu bir balayı tatili olabilir.

Yollarda

Eğer bir haftadan fazla bir zamanınız var ise araba ile yolculuk etmeyi düşünebilirsiniz. Yaşadığınız şehir bir kaç güzel şehre yakınsa hepsini araba ile gezebilir ve buralarda konaklayabilirsiniz. Düğün planlama yaparken bu gibi durumları hesaba katıp bütçenizi tekrar gözden geçirebilirsiniz. Eğer tatilinizi Avrupa’da yapmak istiyorsanız yine aynı şekilde gideceğiniz ve döneceğiniz ülkeleri farklı seçerek arabayla kendinize güzel bir rota çizebilirsiniz.

Ada Tatili

Güzel bir adada balayı tatili de güzel geçebilir. Sezonuna göre sakin bir zaman seçebilirseniz gayet keyifli bir tatil olabilir. Türkiye’de bir adaya gitmek isterseniz bu da zor değil. Bahar ve yaz zamanı seçebileceğiniz birden fazla ada seçeneği mevcut.

Şehir Tatili

Balayı tatilinizi sadece bir şehirde geçirmek isteyebilirsiniz. Eğer hiç gitmediyseniz bu İstanbul olabilir. Yurt dışında bir ülkeye gitmek isterseniz yine vizeli/vizesiz bir çok şehir seçeneği bulabilirsiniz. Gürcistan veya Sırbistan bizim önerilerimizden.

Sahil Otelleri

Son olarak ise bir çok çiftin tercih ettiği otel tatilleri. Kendinize harika sahili olan harika bir otel seçip, tamamen keyif çıkarmak için balayı tatili yapabilirsiniz. Düğün sonrası bir şeylerle uğraşmak yerine sadece keyfinize bakmak isteyebilirsiniz. Bir hafta boyunca; sahil, güneş, deniz, havuz ve açık büfe.

Balayı Tatili Planı İçin 5 Fikir
Balayı Tatili Planı İçin 5 Fikir

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir