Bilmeniz Gereken 4 Damatlık Stili
Damat

Bilmeniz Gereken 4 Damatlık Stili

Geleneksel, değişmeyen veya trend? Bunlar tüm damatların karşılaştığı ve istediklerine göre seçmeleri gereken damatlık için seçenekler. Bu 3 tarz içinde yüzlerce seçenek bulunuyor. Bunları seçerken tabi ki gelinin de ne tarz bir gelinlik giydiği de önemli. Birbirinizden çok farklı tarzda düğün kıyafeti seçmemeye özen gösterin. Damatlık seçmek her ne kadar kolay görünse de aslında size uyan renk ve kesim stili bulmak bazen zor olabiliyor. Bulma arayışı içerisinde bilmeniz gereken 4 damatlık stili size yardımcı olacaktır.

Evleneceğiniz gün kendinizden emin gözükmeniz gerekmektedir. Üstünüzde taşıdığınız damatlık size tam oturmalı, rahat olmalı ve yakıştığını bilmelisiniz. Rahat olması daha da önemlidir. Düğün günü geçireceğiniz saatler boyunca üstünüzde rahat olmayan ama sırf yakıştı diye bir takım giymek istemezsiniz.

Aynı zamanda kumaş türü de mevsimine göre çok önemlidir. Hangi mevsimde hangi kumaş türünün daha rahat hissettireceğini sorabilir ve öğrenebilirsiniz. Bu sayede düğün günü sizi çok sıkan veya rahatsız eden bir damatlık giymemiş olursunuz.

SABAH TAKIMI

İsmi farklı olsa da damatlar için en resmi takım seçeneğidir. Kuyruk kısmı çok uzun değildir. Kalça ortasına kadar gelmektedir. Ceketler genelde siyah veya gri renkte olur. Bazen şapka ile birlikte tamamlanır. Bu yüzden resmi törenler için daha çok kullanılır.

KUYRUKLU DAMATLIK

Belki bir dizi veya filmde gördüğünüz arkasından ikiye bölünmüş şekilde kuyruğu olan damatlık stilidir. Resmi bir tören için yine giyilebilir. Ama sabah damatlığı kadar resmi değildir. Genelde beyaz gömlek ve koyu renk pantolon, ceket ile kombin edilir.

SİYAH KRAVAT

Klasik bir damatlık için siyah kravatlı bir damatlık seçmelisiniz. Ceket ile aynı renkte veya farklı tonda bir siyah olabilir. Ceket cebine koyacağınız gömlek ile yakın tonlarda olan mendil ise takımınızı tamamlayacaktır. Düğün günü gelininin yanında çok şık duracaksınız.

 

GÜNDELİK ELBİSE

Günlük bir takım her zaman seçilebilir. Bu damatlıklar genelde trend olan bir stilden seçilir. Düğün zamanı hangi kesim tarzı veya renk trend ise o kullanılabilir. Gündelik olmasının sebebi aslında daha sonra da giyilebilecek olmasıdır. Farklı olarak şık bir mendil ve kravat ile düğün gününe yakışır farklı bir şeyler deneyebilir ve misafirlerin size bakmasını sağlayabilirsiniz.

Bilmeniz Gereken 4 Damatlık Stili
Bilmeniz Gereken 4 Damatlık Stili

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir