Damatlar İçin Düğün Planlama
Damat damatlık

Damatlar İçin Düğün Planlama

Yaptığınız evlenme teklifinden sonra damatların da yapması gereken bir sürü önemli iş ve küçük ayrıntılar var. İş bölümü olarak gelin ve damadın birlikte yapacağı işler olsa da, iki tarafında tek başına halletmesi gereken bazı önemli planlamalarda vardır. Birlikte de yapılabilecek işler olsa da ayrı ayrı yapmanız sorumluluk duygusunu geliştirir. Planlama sırasında iş bölümü yaparken bunu da hesaba katarak ayrı ayrı yapabileceğiniz işleri de belirtin. Damatlar için düğün planlama önemli bir iş bölümüdür. Her işi birlikte yapmaya çalışmak size zamandan kaybettirir ve stresi arttırır.

Damatlık Seçimi

Damatlık deyip ya da siyah bir şeyler giyeriz işte deyip geçmeyin. Siyahtan başka size ve gelinliğe daha çok yakışacak renk seçenekleri mevcut. Nişanlınız nasıl güzel bir gelinlik araştırıyorsa siz de bunu yapmalısınız. Damatlık seçimi ile ilgili yazılarımızı okuyup bir renk seçebilirsiniz.

Damatlık Diktirme veya Kiralama

Damatlıklar için de çok fazla seçenek var. Fiyatları çok yüksek olan modelleri de. Eğer çok beğendiğiniz bir model varsa bu modeli diktirmeyi düşünebilirsiniz. Zaten en azından bir kaç ay vaktiniz varsa maddi olarak bu iyi bir seçenek olabilir. Kiralamak da ayrı bir seçenek. En iyisi bu seçenekler arasında bir fiyat karşılaştırması yapın.

Düğün Yüzükleri

Düğün yüzüklerini hemen 4 ay öncesinden seçmeyin. Bu sürede parmaklarda bir çok değişiklik olabilir. Seçtiğiniz bir yüzük varsa bile bunu o zamanki ölçülerinize göre hemen almayın. Son günlere bırakın. Sonra düğün günü takılamayan bir yüzük istemezsiniz.

Düğün Konuşması

Biraz farklı olun ve bir konuşma hazırlayın. Çok uzun olmasına gerek yok. Bir kaç cümle ile aşkınızı, eşinizi ve sizi anlatmak için de yeterli olabilir. Hatta bunu sürpriz olarak yapın. Eşiniz de buna çok şaşırabilir.

En Yakın Arkadaş

Düğün planlama sürecinde mutlaka bir arkadaşınız sizinle birlikte olsun. Her hareketinizde yanınızda olmasına gerek yok ama işiniz düştüğünde güvenebileceğiz, arayabileceğiniz ve bazı işlerin halledilmesi için onu arayabilmelisiniz. Düğün öncesinde yapılması gereken bir çok ufak tefek, zaman alan ve oyalayan bir sürü iş olacaktır. Bu gibi işleri arkadaşınızdan rica edebilmelisiniz. Size zamandan kazandırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir