Damatların Düğün Öncesi Yapması Gereken 6 Şey
Damat

Damatların Düğün Öncesi Yapması Gereken 6 Şey

Sonunda evlenme teklifi ettin ve “evet” cevabını aldın. Bundan sonrası sadece gelin için değil aynı zamanda damat içinde zorlu bir düğün planlama süreci olacaktır. Damat kısmının ne yaptığına genelde kimse bakmaz ve zor işleri yokmuş gibi görünür. Aslında onlarında en az gelinler kadar yapılması gereken yoğun ve zor işleri vardır. Düğün günü ilgilenilmesi gereken bir sürü küçük ayrıntı olacaktır. Siz veya gelin hepsine yetişemez ve her detayı sonrasında kontrol edemez. Düğün planlama sürecinde yanınızda güvendiğiniz birisi olması bu yüzden büyük önem taşır. Bu yüzden damatların düğün öncesi yapması gereken 6 şey vardır.

1. Sağ Kolunuzu Seçme

Düğün öncesinde gelinler kendilerine planlama ve diğer işlerde yardımcı olması için bir kişi seçerler. Bu onun en iyi arkadaşı olabilir. Damatların da bunu yapması gerekir. Her aradığınızda yardım edebilecek, her işinizde birlikte olacak ve siz yoğun olduğunuz zamanlarda bile sizin başka işlerinizi kendi başına yapabilecek bir kişi olmalı. Bu yıllardır tanıdığınız en yakın arkadaşınız da olabilir veya gerçekten çok iyi anlaştığınız birisi de.

2. Birlikte Alışveriş

Kendinize düğün için bir damatlık almanız gerekiyor. Bunun için yanınızda yine düğün arkadaşınız veya arkadaşlarınız olabilir. Damatlık seçmeye mutlaka birlikte gidin. Farklı bir kaç bakış açısı sizin için en iyisi olacaktır.

3. Düğün Kontrolü

Düğünden önce yapılanlar kısmında kontrol edilmesi gereken bir sürü ayrıntı olacaktır. Küçük olan ayrıntılar eğer halledilmezse size çok büyük gelebilir ve altından kalkamayabilirsiniz. Sağ kolunuz bunları sizin için yapabilmeli. Sizin yerinize bazı detayları halledebilecek birisini seçmeniz bu yüzden önemlidir.

4. Düğün Öncesi Sporu

Düğün günü bir damat olarak fit ve kendinizden emin durmalısınız. Normalde spora gitmiyorsanız bile, arkadaşınızdan sizinle birlikte gelmesini söyleyin ve 1-2 ay öncesinde spora başlayın. Düğünde kendinizden emin durmanıza yardımcı olacaktır.

5. Damat Tıraşı

Damat tıraşına mutlaka birlikte gidin. Kuaför veya berberler kendilerine göre size bir kesim yapabilir. Bunu engellemek için yanınızda düğün arkadaşınızı bulundurun. Her şeyin güzel ve sorunsuz olduğundan emin olsun.

6. Düğün Günü Kontrolü

Düğünde çok fazla hediye ve takı geliyorsa bununla da arkadaşınız ilgilenebilir. Düğün günü yapılacak olan bu olay için arkadaşınızı görevlendirin. Tüm hediye ve takı olaylarından o sorumlu olsun.

Damatların Düğün Öncesi Yapması Gereken 6 Şey
Damatların Düğün Öncesi Yapması Gereken 6 Şey

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir