Damat

Damatlık İçin 4 Tavsiye

Düğün günü elbette bütün gözler gelinin üzerinde olacaktır. Durum böyle olacak diye damatlık konusunu göz arda edemezsiniz değil mi? Gelinlik ile birlikte oldukça önemlidir. Renk, aksesuar ve model uyumları bir olmalıdır. Gelin ve damat birbirlerini tamamlamalı. Damatlık da düğün planlama ve düğünden önce yapılanlar kısmı için önemli bir iştir. Bu yüzden özen gösterilmeli.

1. Alternatif Kat
Son zamanlarda damatlıklar için farklı modeller mevcut. Bunlardan bir tanesi de iki farklı ceket seçeneği. Birisi daha kalın birisi daha ince olan bu farklı seçeneklerde renk uyumu sağlanmalı. Düğünün bazı kısımlarında iki farklı ceketi giyinebilir ve daha hareketli olduğunuz kısımlarda ince ceketle düğününüze devam edebilirsiniz.

2. Daha Güzel Bir Çiçek

Yaka çiçeği belki de damat ve damatlık için en iyi ve en güzel olabilecek aksesuardır. Ufak bir çiçeğin yaratacağı farkı tahmin etmek zor olsa da; şık, sade ve yaratıcı bir duruş için harika bir seçenek olabilir.

3. Kravat
Kravat rengi seçerken bir kaç noktaya dikkat edip buna göre seçebilirsiniz. Mesela gelinliğin renk tonuna uygun bir renk olabilir. Düğün yapılan mekanda hangi renkler kullanılıyorsa buna uygun bir renk seçmeniz faydalı olabilir. Eğer bunların hiç birisinde karar veremiyorsanız, gelin çiçeğinin rengi, ayakkabınızın rengi veya ceketinizin rengi ile bir olabilir.

4. Yelek Çeşidi
Her damat yelek giymek istemez. Her damatlık için böyle bir seçenek veya model de yoktur ama kendiniz de giymek isteyebilirsiniz. Yelek seçimi yaparken gömlekten veya ceketten farklı bir renk olmasına dikkat edin. Tamamen farklı veya zıt bir renk olmamalı. Farklı tonlarda seçmeye özen gösterin. Yeleğin farklı olduğunu, ceket ile ayrı giydiğinizi belli edin.

Damatlık İçin 4 Tavsiye
Damatlık İçin 4 Tavsiye

Tüm bu maddelerden sonra tabi ki nihai kararı siz vereceksiniz. En azından bunları göz önünde bulundurmakta fayda var. Hangi kriterlere göre seçeceğinizi bilmek, seçiminizi kolaylaştırır ve size zamandan kazandırır. Her mağazada her modele bakmak yerine belirli renk ve modellere bakmak sizin için en kısa ve zahmetsiz yol olacaktır. Alışverişe çıkmadan önce mutlaka kriterlerinizi belirleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir