Düğün Çiçeği Seçimi
Güzellik ve Aksesuar

Düğün Çiçeği Seçimi

Düğün öncesi planlama yaparken biraz zaman ayırmanız ve özenle seçmeniz gereken unsurlardan birisi düğün çiçekleri olacaktır. Düğün çiçeği hem gelin buketi için hem de düğün mekanını süslemesi açısından önem taşır. Düğün mekanını daha ferah ve canlı tutmak bir kaç canlı çiçekle mümkün olacaktır. Düğün çiçeği seçimi yapmadan önce gelinliği ve düğün mekanını seçmeniz gereklidir. Çünkü çiçek renklerini buna göre belirlemelisiniz.

Düğün Gül Buketi

Gül buketinin sürekli olarak en popüler düğün seçeneklerinden biri olması sürpriz değil! Güller güzel ve çok yönlüdür. Ayrıca çarpıcı ve derin renk çeşitlerine sahiptir. Çiçek seçmede çok fazla tecrübeniz yoksa ya da buna çok fazla zaman ayırmak istemiyorsanız güller sizin için uygun bir seçenek olacaktır. Bununla birlikte ne kadar çok çeşit arasında gül seçmeniz gerektiğini görünce şaşıracaksınız. Bu yüzden seçerken dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta var. Gelinlik rengi, düğün mekan dekorasyonları ve düğününüzü yaptığınız mevsim. Bu etmenlere göre gül renklerini seçebilirsiniz.

Renkli Fikirler

Gelinler tarafından seçilen en yaygın tonlar geleneksel kremler, beyazlar ve buna yakın tonlardır. Bu renklerin arasına biraz şeftali tonları gayet iyi gidebilir. Daha fazla seçenek için genelde Pinterest üzerinden bakabilirsiniz. Ya da bir kaç çiçekçiye gidip bu renklerle ilgili birer örnek hazırlamalarını isteyebilirsiniz.

Hangi Güller Daha Dayanıklı Olur?

Güller arasında da ülkeye göre değişen bir çok çeşit vardır. İngiliz ve Hollanda gülleri buna örnek gösterilebilir. Hollanda gülleri daha canlı gözükse de ömürleri daha kısa olur ve kokuları çok çabuk geçer. Oysaki İngiliz gülleri tüm düğün günü boyunca etrafa hoş ve doğal kokular yayabilir.

Şakayık Gülleri

Bir diğer deyişle düğün çiçeğigillerdendir. Oldukça kaliteli ve hoş durur. Şakayık mevsimi temmuz ayında biter. Bazı çiçekçiler deniz aşırı ülkelerden de bu çiçekleri getirebiliyor. Yalnız bu biraz masraflı olabilir. Bu yüzden düğün tarihinize göre mevsim çiçekleri seçmek her zaman doğru seçim olacaktır.

Gelin Buketleri

Düğün planlama sırasında gelin buketinizi de seçmeniz gerekebilir. Gelin buketleri söz konusu olduğunda kokusuz olan çiçekleri tercih etmek isteyebilirsiniz. Çünkü kokusuz olan çiçekler her zaman daha sert ve dayanıklı olur. Bu da gelin buketinizin elinizdeyken daha canlı durmasını sağlar. Eğer kokulu bir buket istiyorsanız araya bir kaç tane yoğun kokulu çiçek ekleyebilirsiniz.

İngiliz En İyisi

İngiliz gülleri her mevsim ve ay tedarik edilebilir. Ama en iyi olduğu zaman Mayıs-Eylül arasıdır. Bu zamanda tedarik etmeniz daha iyi olacaktır. İngiliz güllerinin iyi olmasının bir diğer sebebi ise tedarikçilerinin herhangi bir kimyasal kullanmamasıdır. Bu yüzden daha canlı ve gerçek kokuya sahiptirler.

Düğün Çiçeği Seçimi
Düğün Çiçeği Seçimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir