İlginç Düğün Organizasyonları
Müzik ve Dans

Düğün Eğlencesi İçin 6 İpucu

Müzik deyip geçmeyin. Düğün müziği günün en önemli ayrıntısıdır. Düğün şarkıları ne kadar doğru seçilirse geceniz de o kadar eğlenceli ve kusursuz geçer. Davetleriniz eğlendikçe siz de eğlenebilirsiniz. Düğün şarkılarını genelde bir kişi çalar ve her şey onun ellerine bırakılır. Bu şekilde yapmak düğününüz için iyi olmayabilir.

Düğün Mekanı

Düğün salonu akustiği nasıl? Kapalı mı yoksa açık mekan mı? İkisi için de kontrol etmelisiniz. En azından 1-2 müzik ile düğünden önce yapılanlar kısmında ses sisteminin nasıl olduğu kontrol edilmeli.

Önceden Kontrol Edin

Düğün müziği ile kim ilgilenecek önce ona karar verin. Oyun havası da çalınabilir veya bir dj tutup popüler veya eski müziklerde çalınabilir. İki durum içinde mutlaka şarkı listelerine bakın. Düğün şarkısı bile olsa istemediğiniz müzikler olabilir. Bu yüzden müzik listesine bakın veya dinleyin. İyi bir düğün planlama için bu da gereklidir.

Müzik Sorumlusu

Düşünün, düğününüz o kadar eğlenceli geçiyor ki hiç bir misafir bu güzel geceyi erken noktalamak istemiyor. Müzikle ilgilenmesi için anlaştığınız kişi ile saat kaça kadar anlaştınız? Bir sıkıntı çıkmaması ve her durumu göz önünde bulundurarak bu kişiye bir saat aralığı verin. En az 5 en fazla 7 saat diyebilirsiniz mesela. Bu durumda erken de gidebilir geç de.

Ayrıntıları Konuşun

Müzik sorumlusu ne kadar sürede bir ara verecek buna siz karar verin. Hangi aralarla müziğin durmasını veya otomatik olarak çalmasını istiyorsanız bu şekilde anlaşmalısınız. Aralıksız çalması mümkün olmayacağından sizin belirlediğiniz zamanlarda bir aralık verilebilir.

Belirli Bir Tür

Düğün şarkılarınızın belli bir ritmi olsun. Her üç şarkıda bir müzik türünü değiştirmeyin. İki şarkı arasında tür olarak dağlar kadar fark da olmasın. Tür olarak birbirine yakın uygun parçalar bulun.

Düğün Anına Göre

Düğündeki anlara göre müzik belirleyin. İlk girerken, ilk dansınız, pasta kesilirken v.s. Bu anlar için ne çalınacağını siz seçin. Not olarak da sorumlu kişiye özellikle belirtin.

Düğün Eğlencesi İçin 6 İpucu
Düğün Eğlencesi İçin 6 İpucu

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir