Müzik ve Dans

Düğün Müziği ile Herkesi Sahneye Nasıl Davet Edersin?

Düğün müziği o gecenin en önemli araçlarından birisidir. Herkesi bağlayan, eğlendiren ve ayakta tutan tek şey müziktir. Siz eğlenmek isterseniz, davetlilerde sizle birlikte eğlenmek ister. Bu yüzden düğün müziği seçmek, düğün planlama sırasında yapılması gereken en önemli işlerdendir. Sizden sonra gecenin yıldızı olacak şey müziktir.

Canlı Müzik Grubu Ayarla

Her zevke ve bütçeye uygun çok sayıda farklı stil ve müzik grubu seçenekleri bulabilirsiniz. Bu kadar çok fazla seçenek olması bir yandan da karar vermenizi zorlaştırabilir. Bu yüzden önce sizin ve eşinizin müzik zevki arasında ortak bir noktaya varın. Daha sonra misafirleri düşünüp bir grup seçeneği bulun. Müzik grubu bir kaç farklı müzik türünden de şarkı çalabilirse bu herkes için daha iyi olur.

Işıklar Kapalı

Konuklarımızın dans pistinde rahat hissetmelerini istiyorsanız bu son derece önemlidir. Parlak veya çok fazla ışıkta kimse rahat hissetmez. Disko ışığı gibi sürekli yanıp sönen bir tarzda da olabilir. Bu iki ayrıntı da çok önemlidir. Sürekli ışıkları kapatmanıza gerek yok zaten. Bazı şarkılarda bunu yapın ve herkesi sahneye toplayın.

Doğru Zamanlama

Birçok gelinin ve damadın yaptığı en büyük hata düğün başlangıcını veya akşam eğlencesini çok erken başlatmasıdır. Eğer yemekli bir düğünse yemek saati ve eğlence saatinin iyi ayarlanması lazım. Çok fazla yemek yiyen davetlilerden aynı zamanda oynamalarını da beklemeyezsiniz. Bu ikisinin ayarlamasını iyi yapın.

Dans Pisti

Çok küçük olursa çok kalabalık olabilir ve dans eden insanlar rahat edemeyebilir. Çok fazla büyük olursa bu sefer 3-4 kişi için çok çıplak bir görüntü olur ve davetliler bundan rahatsız olur. Eğer tutacağınız salonda beğenmediğimiz tek nokta bu ise, biraz büyütmeye veya alanı daraltmaya çalışın.

Hazır olun

Gelin ve damat olarak gecenin ana konuğu sizsiniz. Sizin sürekli dans etmek için hazır olmanız gerekmekte. Sizin düğün gününüz ve insanları dans etmeye sizin teşvik etmeniz lazım. İsterseniz masalardan arkadaşlarınızı kaldırın veya siz ön ayak olup siz dans etmeye başlayın ve konuklarınızı da bu güzel günde sizle birlikte dans etmesi için ikna edin.

Düğün Müziği ile Herkesi Sahneye Nasıl Davet Edersin?
Düğün Müziği ile Herkesi Sahneye Nasıl Davet Edersin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir