Düğün Öncesi Fit Olmak
Güzellik ve Aksesuar

Düğün Öncesi Fit Olmak

Düğün ve balayı için geri sayım yapmaya başladınız. Bu geri sayımın heyecan yerine dehşete dönüşmemesi sizin elinizde. Gelinlik ve damatlık provalarından sonra o kadar stres içinde sahip olduğunuz kiloyu sabit tutamayabilirsiniz. Yapacağınız bir kaç hareket veya dikkat edeceğiniz bir kaç yiyecek sizi bu dertlerden kurtarabilir. Düğün öncesi fit olmak tahmin ettiğinizden daha kolay.

 

Düğün öncesi yapılacaklar listesinde yer alacak maddelerden birisi kilonuzu korumak olmalıdır. Eğer kilonuzdan memnun değilseniz kısa sürede bunu azaltmak zor olabilir. Bunun yerine kilonuzu kontrol altında tutmayı denemelisiniz. Çünkü yapacağınız tüm alışverişler vücudunuza göre olacak. Bu yüzden vücudunuzda gelecek bir değişim hali hazırda yaptığınız ölçümler için sıkıntı yaratabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmak istemiyor ve düğün öncesi fit olmak istiyorsanız bu adımları izlemelisiniz.

Yiyecek Listesi

Elinize bir kağıt kalem alın veya telefonunuzun not kısmını açın. Kendinize bir liste hazırlamaya başlamalısınız. Bu liste düğün öncesi yemeniz ve yememeniz gereken yiyecekleri içermeli. Normal yemek, atıştırmalıklar veya fast-food da bu listeye dahil edilmeli. Bunun dışında hangi yiyecek veya sebzelerin sindirime veya kilonuzu korumaya yardımcı olduğunu da araştırmalı, listeye eklemelisiniz. Öncelikle paketten çıkan herhangi bir şey yememelisiniz. Cips, çikolata, kek ve hatta hazır yemek bile. Düğün öncesi fit olmak istiyorsanız özellikle dondurulmuş yemekleri almamaya dikkat etmelisiniz. Sürekli bu listeye bakar ve kendinizi bir süre engellerseniz bir süre sonra yemeniz gereken yiyecekleri de sürekli hatırlar hale gelebilirsiniz.

Yürüyüş

Düğün öncesi spor salonuna gitmiyorsanız veya bunun için artık zamanınız yok ise tek yapmanız gereken şey yürümektir. Sadece yürüyün. Kulaklığınızı takın ve yürüyün. Bu sporda önemli olan tek şey durmamanız gerektiği. Temponuz olabildiğince aynı düzeyde olsun ve yürüme mesafeniz bitmeden durmayın. Durduğunuz zaman kalp atışınız normale döner ve yağ yakımı durur. Sonra yeniden başlar ve bu sizin için sağlıklı bir yöntem değildir. Yarım saatlik yürüyüş bile düğün öncesi fit olmak için yeterli olacaktır.

Bir Düzen Belirleyin

Vücudunuz ve biyolojik sisteminiz için bir düzen belirleyin. Bu düzen tamamen sizin elinizde. Düğün öncesi sabah uyanma saatleriniz, kahvaltı saatleriniz ve uyuma saatleriniz az çok aynı olmalı. Akşam belirlediğiniz bir saatten sonra özellikle ağır yemekler yememelisiniz. Bu saat ise 9’u geçmemeli. Meyve olarak ise çok şekerli olmayanları tercih edin. Bunların dışında sürekli olarak su için. Günde en az 8-10 bardak su içerseniz vücudunuzun çalışmasını hızlandırmış olursunuz. 1-2 haftalık süre sonrasında vücudunuz artık bu yeni sisteme alışmış olacaktır. Bu düzen sizin kilonuzu korumanıza hatta bir kaç kilo vermenize bile yarayacaktır.

Düğün Öncesi Fit Olmak
Düğün Öncesi Fit Olmak

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir