Müzik ve Dans

Düğün Şarkıları İçin 5 İpucu

Düğün için mükemmel bir atmosfer yaratmak istiyorsak müziğin önemli bir rol oynadığını hepimiz biliyoruz. Müzik, gecenin eğlencesi için en önemli etkendir. Onunla birlikte dans eder, onunla birlikte eğleniriz. Düğün müziği seçmek önemli bir iş değilmiş gibi gözükse de, eğer bu seçimi başkasına bırakırsak düğününüz istediğiniz gibi geçmeyebilir. O kadar strest ve iş arasında bir de müzik mi seçeceğiz diyorsanız; işte size düğün şarkıları için 5 ipucu.

Gelin ve Damadın Dinlediği Müzik Türleri

Şimdi tabi ki düğünlerde değişmeyen müzikler vardır. Özellikle kapalı alanda yapıyorsanız. Ama ne tür müzik dinlediğiniz önemlidir. Sırf düğün diye klasik düğün şarkılarını oynatmak zorunda değilsiniz. Kontrolü başkasına bırakırsanız bu şekilde olur. Bu yüzden siz seçim yapın. Aynı şarkılar çalınacak olsa bile bunu siz seçin.

Şarkıları Birleştirin

Mash-up’ı duydunuz mu? Bir şarkı süresi içine 4-5 tane şarkıyı ard arda kesip ekleyebilirsiniz. Ard arda farklı şarkılar çalabilir ve kendiniz de dahil herkesi eğlendirebilirsiniz. Hem gelen davetliler farklı bir şey olduğunu ve bu konuda uğraşıldığını bilirler.

Geleneksel Olmaktan Biraz Uzaklaşın

Tüm geleneksel düğün şarkılarını çalabilirsiniz. Peki bunları farklı tarzda çalmaya ne dersiniz? Mesela elektro gitar, keman veya piyano. Hem klasik şarkılar çalabilir hem de geneleneksel şarkıları bu şekilde yeniden yorumlayabilirsiniz. Düğününüze çok güzel bir hava katar. Özellikle açık hava düğünü ise.

Sanatçı Bir Çalışan

Son zamanlarda düğününüzde çalışan garson veya diğer kişiler arasında şarkı söyleyebilen insanlar seçiliyor. Bir anda spontane olarak şarkı söyleyen birileri olsa, düğününüz daha güzel olmaz mı? Biraz araştırma ile bunu bulabilirsiniz.

Yeni Bir Şeyler Deneyin

Tamamen klasik müzik ağırlıklı bir düğün yapabilirsiniz. Açık havada mesela. Piyano, keman, çello. Tamamen rahatlatıcı ve size odaklı bir düğün. Veya arkadaşlarınızla düğününüzde bile eğlenebilmeniz için güzel bir karaoke yeri olabilir. Siz, eşiniz ve diğer tüm davetliler şarkı söyleyebilir.

Düğün Şarkıları İçin 5 İpucu
Düğün Şarkıları İçin 5 İpucu

Her tür müzik ve tema seçimi için önemli olan sizin karar vermeniz. Sadece birisini çağırıp şarkı söylemesini beklemeyin. Neler yapılacağına ve söyleneceğine siz karar verin. Emin olun bu şekilde sizin içinde sürpriz bir şey olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir