Gelinlik

Gelinlerin En Çok Yaptığı Hatalar

Büyük ihtimalle “Evet” diyene ve  sihirli anı görene kadar büyük ve küçük birkaç sıkıntı yaşayacaksınız. Bunu nasıl bilebiliriz? Tabii ki, “Evet” demiş olanlardan. Öncelikle nişanlısınız, tüm arkadaşlarınız ve akrabalarınız (uzak olanları dahil), ebeveynler, amca ve teyzeler bu sıkıntıları kaçınılmaz hale getirecek ve sizi büyük gününde daha da stresli hale getirecektir. Düğün günü koşuşturmacadan sağ çıkmak mümkün mü? Dikkatle okuyun ve değerlendirmeye çalışın. Saymakla bitmeyecek olsa da, gelinlerin en çok yaptığı hatalar sizin yapmamanız için bir öngörü olabilir.

1-Öncelikle iyice bir düşünün!

Gözlerinizi kapatın ve düğün dergilerine tonlarca para yatmadan önce bir karar verin. Ne tür bir düğün yapmak istiyorsunuz? Herkesin şık ve kusursuz olduğu sofistike ve lüks bir masal düğünümü? Herkesin çılgınca sevinç ve dansla vahşileşeceği bir düğün? Ya da mükemmel bir açık hava ülkesi düğünü mü? Önceliklerinizi düşünün ve katıldığınız düğün törenlerini ve partilerini hatırlayın, sonra neye sizin kararınızın neye benzediğine karar verin.

2-Mekan, davetiye gibi dertlere düşmeden önce gelinliğinize karar verin!

Belki çok alakasız diyeceksiniz ama bundan sonra vereceğiniz her karar gelinliğinizin modeli, giyilebilirliği ve gösterişine bağlı olarak şekillenecek. Diğer şekil gelinliği kendi isteğinize göre değil diğer etmenlere göre seçmek zorunda kalırsınız.

3- Bir hafta öncesinden başlayarak diyet olmaz!

Diyet yapmak veya kilo vermek zorunda değilsiniz ama oldu ki böyle bir isteğiniz oldu. O zaman bunu 3-5 gün öncesinden değil en azından 3-4 ay öncesinden düzenli beslenerek halledin. Sağlığınızla oynamayın.

Saç modeli her zaman abartılı olmak zorunda değil!

Kuaföre gidip bana “saçıma bir örgü yapabilir misin?” diyebilmelisiniz. Sadece fönlü saçınızla bile duvak altında harika görünebilirsiniz. Saçınıza ekstradan gereksiz kimyasal ve simler koydurmak zorunda kalmazsınız.

Önce müzik sonra yemek!

Her düğünde alabildiğine yemek servis edilmek zorunda değil. Bütçenizi buna ayırmak zorunda değilsiniz. Bütçenizi önce güzel bir müziğe sonra yemeğe ayırın. Sizi müzik kurtaracak!

Her misafir sizin için önemlidir.

Sonuçta onlar sizin geceniz için en az sizin kadar hazırlanıp geliyorlar. Karşılamak için kendinize ayrı bir plan çizin. Herkesi karşılayıp, selam verdiğinize emin olun.

Alışverişe tüm ahaliyi toplamayın.

Düğün öncesi alışverişlerinizde tüm anne, baba ve akrabalar gelmesin. Sadece anneniz veya sadece kocanız olması sizin için en sağlıklısı olacaktır. Yoksa iki tarafta gergin anlar yaşayabilir.

Dev gelin buketi!

Mümkünse taze çiçeklerden oluşan küçük, mini bir buket yeterli olacaktır. Buketin boyutunu abartıp kendinizi gölgede bırakmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir