Gelinlik Alışverişinde Yapmamanız Gereken 7 Şey
Gelinlik

Gelinlik Alışverişi İçin Yapmamanız Gereken 7 Şey

Gelinlik alışverişi çok stresli olabilir ve uzun zaman alabilir. En güzel gelinliği bulmak için bir çok mağaza gezebilirsiniz. Ne kadar mağaza gezseniz de gelinlik alışverişinde yapmamanız gereken bir kaç şey vardır. Bunları göz önünde bulundurun.

Geç Saate Randevu Almayın
Eğer randevulu bir gelinlik denemesine gidiyorsanız mümkün olan en erken saate randevu alın. Sizin gibi bir sürü gelin adayı gelinlik bakmaya gidiyor ve herhangi birisi sizin beğeneceğiniz bir gelinliği alabilir. Randevu bir yere gitmiyorsanız bile herkesten bir adım önde olmak için alışverişe erken saatte çıkmaya özen gösterin.

Favori Gelinliğinizi Unutmayın
Gelinlik alışverişine başlamadan önce eminiz bir sürü gelinlik model bakmışsınızdır. Favori olan bir gelinliğiniz de elbet vardır. Bunu aklınızda tutun veya yanında bir örnek fotoğrafını götürün. Bir çok mağaza gezmek durumunda kalabilirsiniz. 5. mağazada favoriniz olan bir gelinlik varsa 10. mağazada bunu unutmamanız da gerekir.

Trend Olması Yetmez
Seçeceğiniz gelinliği sadece moda veya trend akımına göre seçmeyin. Evet belki bu sene çok moda, sizde de çok güzel durabilir ama seçim algınızı bu belirlemesin. Seçiminizi etkilemesi gereken bir sürü etmen var. Modeli, bedeni, üzerinizde duruşu gibi. En çok bunları dikkate almanız ve seçmeniz gerekir.

Çok Fazla Denemeniz Yetmeyebilir
50 tane mağaza gezmeniz ve 150 tane gelinlik denemeniz bir şey anlam ifade etmez. Her modeli her rengi denemeyin. Kendinize bir sınırlama getirin, kriterler belirleyin ve deneyeceğiniz gelinlikleri bile buna göre sınırlandırın. Zamandan ve hayal kırıklığından kurtaracaktır sizi.

Grup Olarak Alışveriş Mecburi Değil
Arkadaş veya aile grubunuzla gelinlik alışverişi yapmak zorunda değilsiniz. Belki bir kaç mağaza gezmek ve genel bir fikir almak için gidebilirsiniz ama bazen bu ters tepebilir. Her kişinin farklı zevki ve görüşü vardır. Bu daha fazla kafa karışıklığına yol açabilir. Bazen tek başınıza gitmek en doğru gelinliği seçmeniz için en doğrusu olabilir. Düğünden önce yapılanlar kısmı için güzel bir etkinlik olur ayrıca. Tek başınıza gelinlik alışverişine çıkıyorsunuz!

Aksesuarlarda İleriyi Düşünün
Düğün aksesuarları sizin için çok önemli olabilir. Gelinliğinizi tamamlamak için harika durur ama tek bir gecelik için çok fazla para verip bir daha sonra hiç takmayacağınız bir aksesuar almamaya özen gösterin. Özel bir gecede veya günlük hayatta takabileceğiniz aksesuarlar almaya çalışın.

Gelinliğin Büyük Görünmesinden Korkmayın
Her gelinlik çok büyük ve şişkin olmak zorunda değil. Ya da belden aşağısının tamamen kabarık olması gerekmiyor ama bu sizin gününüz ve genellikle gelinlikler bu şekilde. Normalde bu kadar kabarık veya büyük bir elbise giymediğiniz için size değişik gelebilir ama büyüklüğünden korkmayın ve en azından deneyin.

Gelinlik Alışverişi İçin Yapmamanız Gereken 7 Şey
Gelinlik Alışverişi İçin Yapmamanız Gereken 7 Şey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir