Gelinlik Alışverişi Tavsiyeleri
Gelinlik

Gelinlik Alışverişi Tavsiyeleri

Gelinlik alışverişi tahmin ettiğinizden daha kısa veya daha uzun sürebilir. Bu tamamen size kalmış bir şeydir. Eğer plansız programsız direk sokağa çıkıp gezmeye başlarsınız, gelinlik bulmanız haftalarınızı alabilir. Bu yüzden gelinlik alışverişi tavsiyeleri maddelerimizi biraz okuyup plan yapmaya başlayın.

Gelinlik Alışverişi Ne Kadar Sürer?

Tipik bir salon randevusu bir buçuk saattir ve günde en fazla iki veya üç tane rezervasyon yapmanız sizin için daha iyi olur. Aksi takdirde, kendinizi aşırı yorar ve sonraki alışveriş noktalarından seçtiğiniz modellerden pek bir şey anlamayabilirsiniz. Stil, şekil, tutum açısından seçtiğiniz şey hakkında bir fikir edinmek sizin için daha sağlıklı olacaktır. Dergilere, fotoğraflara, internetteki bloglara ve hatta videolara bakarak neyi isteyip istemediğinizi belirleyin. Filtrelere daraltıp bu süreçten sonra mağaza arayıp randevu almaya başlayın. Mümkünse, hafta boyunca randevu alın, ya da mağazanın en sakin olduğu hafta sonu sabah ilk iş olarak yapın.

Kimler Sizinle Birlikte Gelmeli?

En fazla iki ya da üç kişiyi davet etmeye özen gösterin. Belki de annen, en iyi arkadaşın ve kayınvalideniz. Bağ kurmak ve samimi olmak için bir başka yol olabilir aynı zamanda. Aynı zamanda seçeceğiniz bu kişiler size düğün planı sırasında da yardımcı olabilecek kişiler olsun.

Gelinlik Alışverişi Tavsiyeleri
Gelinlik Alışverişi Tavsiyeleri

Rüyanızdaki Gelinlik

Tam olarak hayalinizdeki gelinliği bulmak imkansız gibi bir şey olabilir. Çünkü gelinlik denemeye başlamadan önce belki de yüzlerce ve binlerce model gördünüz. Dergiler, internet, bloglar ve örnek düğün habereri gibi bir çok gelinlik modeline bakmış ve aşık olmuş olabilirsiniz. Sonrasında mağaza gezmeye başladığınızda hayal kırıklığına uğrayabilir ya da her bir mağazada bir öncekinden daha güzel bir gelinlik modeli bulabilirsiniz. Bu yüzden bunun sonu olmayacağını kabul edin ve makul bir seçim yapın. Zaman düğün hazırlıkları sırasında en çok ihtiyacınız olan şeydir.

Gelinlik Alışverişi Tavsiyeleri
Gelinlik Alışverişi Tavsiyeleri

Beyazın Hangi Tonu?

Gelinlik yüzlerce beyaz tonda olabilir. Renk tonu seçeneği bitmeyecek kadar çoktur. Genel kategoriler açısından, “ipek beyaz” olarak da bilinen “elmas beyazı” ve hafif, orta ve koyu renkli fildişi rengini bulacaksınız. Ancak bunlar tasarımcıya bağlı olarak biraz farklılık göstermektedir. Çoğu gelinlik aslında saf beyaz değildir. Bazen daha kremsi olan elmas beyaz, en popüler seçenektir ve çoğu cilt ile harika görünür. Solgun orta koyulukta fildişi cildi aydınlatmaya yardımcı olacak hoş bir kontrast sağlayabilir. Neyin en iyi görüneceğini belirlemek için daima birkaç farklı tonda gelinlik giymeye çalışın.

Gelinlik Alışverişi Tavsiyeleri
Gelinlik Alışverişi Tavsiyeleri

Pahalı olmalı mı?

Çok ucuz olan ve aynı zamanda harika tasarımlara sahip çok fazla gelinlik seçeneği mevcut. Yalnız bunun için normalden daha fazla araştırma yapmanız gerekebilir. Pahalı olan veya çok ünlü bir markanın gelinliği güzel olacak diye bir zorunluluk olmadığı gibi maalesef uygun fiyatlı olan her gelinlik de güzel bir tasarıma sahip olmuyor. Bedeninize tam oturması ve kötü durmaması gerekir. Bu yüzden eğer gerekirse normalden daha fazla araştırın. Gelinlik alışverişi sabır ister.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir