Gelinlik Alışverişinde Yapmanız Gereken Şeyler
Düğün Planlama Gelinlik

Gelinlik Alışverişinde Yapmanız Gereken Şeyler

Düğünden önce yapılanlar kontrol listenizde sizin için en önemlisi gelinlik alışverişidir. Hayalinizdeki o beyaz rüya elbisesini bulmak için belki onlarca mağaza gezip model deneyeceksiniz. Düğün sırasında en çok dikkati de sizin çekeceğinizi düşünürsek gelinlik alışverişi sizin için önemli olmalı. Alışverişe çıkmadan önce neyi yapmanız ve neyi yapmamanız gerektiği hakkında biraz bilgi sahibi olmak fena olmaz. Bu sayede alışveriş zamanınızdan tasarruf edip size en uygun gelinliği bulabilirsiniz.

Vücudunuz İçin En iyi Modeli Bulmaya Çalışın

Önce gelinliğin dış görünüşüne değil vücuduna göre uygun olup olmadığına bakın. İlk aşamada bu daha çok önem taşır. Belinize, vücudunuza nasıl uyum sağladığı, üstünüzde nasıl duracağı, kilonuza ve beden ölçülerinize göre uygun bir seçim yapmalısınız. Her güzel model vücudunuza uymayabilir.

Fotoğraf veya Video Kaydı Yapın

Gelinlik alışverişi için mağaza gezerken önce buna izin olup olmadığını sorun daha sonra video veya fotoğraf kaydı yapmaya çalışın. Aynı gün 15 tane mağaza gezemeyeceksiniz. Belki sadece bir mağaza bakıp geri eve döneceksiniz. Baktıklarınızın kaydını en iyi bu şekilde saklayabilirsiniz. Her seferinde mağazaya gitmeye gerek duymadan buradan bakıp karşılaştırabilirsiniz.

Bol Bol Gelinlik Deneyin

Yüzlerce gelinlik tabi ki denemeyin. Bu sizi alışverişten ve düğünden de uzaklaştırabilir. Bir fikir edinmeye yetecek veya karşılaştırma yapmaya yetecek kadar denemelisiniz. 2-3 gelinlik ile karşılaştırma olmaz veya 4-5 model ile fikir edinmezsiniz. Orta kararda olabildiğince fazla model deneyin.

Uygun Bir Sütyen Takın

Gelinlik alışverişine giderken uygun bir sütyen yanınızda olsun. Sütyen ile birlikte gelinlik deneyin. Bu üzerinizde daha düzgün durmasına ve daha kolay fikir edinmenize yardımcı olur. Mümkünse ve almışsanız düğünde giyeceğiniz olsun. Bu şekilde tekrar para vermek ve alışveriş yapmak zorunda kalmazsınız.

Kendinize Sorular Sorun

Gelinliği siz denediğinizde güzel görünmesi öncelikli seçme nedeni olacaktır. Evet üzerinizde güzel göründü peki ya sonrası? Düğün sırasında rahat hareket edecek misiniz? Rahat oynayabilecek misiniz? Üstünüzde çok güzel durdu ama içinde rahat mısınız? Fotoğraflarda güzel çıkar mı? Yürürken sıkıntı yaratır mı? gibi bir sürü soruyu kendinize sorun ve kendiniz cevaplayın.

Gelinlik Alışverişinde Yapmanız Gereken Şeyler
Gelinlik Alışverişinde Yapmanız Gereken Şeyler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir